Domy z drewnianych bali: jakość i przystępna cena

Domy z drewnianych bali uważają klasykiem, bo jeszcze nasi dziadowie i pradziadowie umiejętnie budowali drewniane domy właśnie z tego materiału. Jest to materiał ekologiczny, dlatego w takim domu mieszkać przytulnie, komfortowo i ciepło. Ponadto takie domy mają wiele zalet i piękny wygląd. Nasza firma oferuje budowę domów drewnianych, surowce do których przygotowywane na własnych tartakach w Karpatach.
Frezowane belki wykonane dzięki obróbce mechanicznej na maszynie do frezowania. Gotowe belki, które są wykorzystywane do budowy domów drewnianych, mają grubość od 20 cm. Surowcem do takich kłód są głównie drzewa iglaste - świerk, sosna, jodła i modrzew. Drzewa iglaste w przeciwieństwie do liściastych, są drzewami smolistymi, co zapewnia w przyszłości ochronę drewna przed nadmiernej wilgoci, mają właściwości antyseptyczne, które pozwalają uniknąć pojawienia się grzybów i pleśni. Również drzewa iglaste mają przyjemny zapach.
Nabycie drewna odbywa się w zimnych porach roku, ponieważ niskie temperatury zmniejszają ryzyko pojawienia się szkodników, które niszczą drewno. Pozwala nam to uzyskać okrągłe bale wysokiej jakości. Drzewa walą ręcznie lub za pomocą maszyn do nabycia drewna. Po tym odbywa się sortowanie kłód i ich frezowanie. Gotowe belki, rozpiłowywuje się na odpowiednie części. Po tym, wszystkie części impregnowane roztworem antyseptycznym, suszone, pakowane.

Zalety domów z drewnianych bali.

1. Piękny wygląd - drewno ma piękny naturalny kolor i strukturę. Płaską powierzchnię, która zapewnia wyjątkowy wygląd i łatwe wykończenie w przyszłości. Do tego takie kłody przylegają do siebie bardzo mocno, co zapewnia właściwości termoizolacyjne w domu. Takie domy są wystarczająco obrobić antyseptykami, impregnować farbą lub lakierem.

2. Prędkość budowy. Drewniane domy z drewnianych bali nie wymagają znacznych kosztów pracy. Dlatego budowa domów trwa zaledwie kilka miesięcy.

3. Ciepło i komfort. Nie ulega wątpliwości, że domy z drewna są bardzo przytulne i wygodne. Poza tym drewno jest naturalnym izolatorem, więc w domu będzie się utrzymywać ciepło, co jest bardzo ważne w zimnych porach roku.

4. Ekologia. Drewno nie wydziela szkodliwych oparów i toksyn, dlatego jest całkowicie bezpiecznym naturalnym materiałem. Poza tym, drzewa iglaste mają ładny zapach, co zapewni przytulną atmosferę w Twoim domu.

5. Komfort. Domy z drewna są w stanie same "kontrolować" mikroklimat, dlatego takie czynniki, jak wilgotność i wentylacja, zawsze będą korzystne dla komfortowego pobytu.

6. Na wartość domu wpływają takie czynniki, jak dostępność materiału, dodatkowe koszty podczas transportu i budownictwa. Drewno, a zwłaszcza iglaste, jest dostępne, a jego obróbka nie wymaga specjalnych nakładów. A budowa takiego domu - proces o wiele łatwiejszy i wygodniejszy niż murowanego. Więc ceny też są dopuszczalne i dostępne.

Nasza firma oferuje Państwu wysokiej jakości i szybką budowę domu z drewnianych bali w przystępnych cenach. Ponadto, u nas możesz zamówić domy i łaźnie "pod klucz". Podczas budowy używamy tylko najwyższej jakości materiałów, aby dom służył dla Ciebie przez długi czas. Dlatego jeśli od dawna marzysz o domu drewnianym, łaźni parowej lub luksusowym domku - skontaktuj się z nami. Gwarantujemy jakość i szybkość prac!